77858

Psihologs (klīniskais)Psihologa (klīniskā) konsultācijas

 

Psihologs strādā ar psihiski veseliem cilvēkiem -klientiem, sniedzot tiem konsultācijas un palīdzot cilvēkiem izprast grūtības, to rašanās iemeslus un mehānismus, meklēt jaunus risinājuma veidus, apzināties savas stipras puses un resursus, saprast savas dzīves mērķus un vēlmes. Psihologs grūtību risināšanas procesā palīdz cilvēkam atklāt un izmantot paša iekšējos resursus.

Cilvēki apmeklē psihologu, kad ir radušies sarežģījumi viņu dzīvē, kad cilvēks izjūt psiholoģisku diskomfortu vai vienkārši vēlas pārplānot savu turpmāko dzīvi. 

Sliktās pašsajūtas iemesli mēdz būt dažādi – stress un spriedze, nemiers, bēdas, kauns, sāpes, ģimenes un laulības problēmas, šķiršanās, tuva cilvēka zaudējums, paniskas bailes un fobijas, depresīvs noskaņojums un tamlīdzīgi. Gandrīz katram cilvēkam dzīvē mēdz būt šādas izjūtas, kad šķiet neiespējami atrisināt dzīves grūtības un psihologs psihoterapeits var būt viens no cilvēkiem, kurš, esot līdzās, palīdz sakārtot domas, rast spēkus, meklēt risinājumus.

Kāda ir atšķirība starp psihologu un psihoterapeitu? Ir grūti noteikt principiālas atšķirības starp psiholoģisko konsultēšanu un psihoterapiju. No klienta skatu punkta raugoties – tie ir līdzīgi procesi.

Psihologa galvenais uzdevums ir palīdzēt cilvēkam risināt konkrētu problēmsituāciju. Psihologs, aktualizējot paša klienta resursus, palīdz klientam plānot savu darbību, izdarīt izvēles un pašam pieņemt lēmumus. Arī cilvēkiem, kas ir veiksmīgi gan personiskajā dzīvē, gan darbā nereti ir vajadzība atbrīvoties no stresa un spriedzes. Cilvēki apmeklē psihologu arī tad, kad viņiem nav īpašu raižu, bet vēlas uzlabot attiecības ar citiem cilvēkiem.

Psiholoģiskās konsultēšanas ilgums ir atkarīgs no problēmas rakstura, tomēr parasti ir nepieciešamas piecas līdz desmit tikšanās reizes jeb sesijas, lai pārmaiņas varētu ieviest dzīvē.

Psihoterapija parasti ir ilgstošāks process par konsultēšanu, tā ir piemērota dziļākai personības analīzei, orientējoties arī uz tās neapzinātajiem procesiem un personības struktūras pārmaiņām.

Psihoterapijas sesijas notiek vienu līdz divas reizes nedēļā, kopējais sesiju skaits atšķiras. Sākot ar desmit līdz piecpadsmit sesijām, līdz vairāku gadu ilgam psihoterapijas procesam.

Piedāvājam individuālo psiholoģisko palīdzību pieaugušajiem un bērniem:

– konsultācijas pieaugušajiem,

– konsultācijas bērniem,

– konsultācijas partnerattiecībās,

– psihodiagnostika (bērnu un pieaugušo intelekta spēju izpēte, personības izpēte,  emocionālās un uzvedības sfēras diagnostika, bērna un vecāku savstarpējo attiecību diagnostika u.c.).

Jāatzīmē, ka ne psihologs, ne psihoterapeits nereģistrē datus par klientiem kādā īpašā noteiktā uzskaitē. Informācija, kas iegūta psihologa vai psihoterapeita sadarbības laikā netiek izpausta trešajām personām, tā ir konfidenciāla un attiecas tikai uz speciālistu un pašu klientu.

Klīniskā psihologa konsultācijas sniedz sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe Kristīne Karlsone
 
      Atpakaļ
Kalendārs
Kontaktforma
  
vārds:

E-pasts:

Piezīmes:

 

Visual CAPTCHA

 

 
Personām ar funkcionāliem traucējumiem


PARTNERI

 


 

 

 

 


 Mālkalnes prospekts 3, Ogre, Ogres novads, LV 5001, Latvija

© Ogres Veselības Centrs 2021 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv