105781

GeštaltterapijaGeštaltterapija

Geštaltterapija ir viens no psihoterapijas novirzieniem. Geštaltterapijā notiek darbs ar cilvēka dzīvi kopveselumā: ar sajūtām un norisēm ķermenī, emocijām, domām, attiecībām un garīgo nostāju.

Geštaltterapija palīdz gan pārvarēt psiholoģisku traumu sekas, gan arī pilnveidot sevi. Dziļāk un skaidrāk apzinoties savas izjūtas un vajadzības, klients spēj labāk uzņemties atbildību par savu rīcību un tās sekām.

Terapijai ir raksturīga tehniku daudzveidība, taču viens no galvenajiem principiem ir notiekošā apzināšanās un pārdzīvošana „šeit un tagad”. Kā teicis slavenais franču filozofs Žans Pols Sartrs, “daudz svarīgāk par to, kas ar tevi ir noticis, ir tas, ko tu dari ar to, kas ar tevi ir noticis”.

Ja cilvēeks nav kontaktā ar savām emocijām un ķermeni, ir grūti nonākt pie patiesajām vajadzībām. Kritiskā domāšana bez emociju apzināšanās var novest pie ārēji veiksmīgas, bet ne vienmēr piepildītas dzīves. Savukārt pārāk liela emocionalitāte bez kritiska situācijas izvērtējuma var likt apdedzināties, tāpēc ir svarīgi  savest prātu un sirdi atkal kopā un aplūkot cilvēku tā kopveselumā. 

 

Geštaltterapijas sesijas vada Vēstures un filosofijas maģistre, Geštaltterapeite, psihoterapijas speciāliste Elīna Zelčāne /docs/1421/Elina_Zelcane_CV.pdf

 
 
      Atpakaļ
Kalendārs
Kontaktforma
  
vārds:

E-pasts:

Piezīmes:

 

Visual CAPTCHA

 

 
Personām ar funkcionāliem traucējumiem


PARTNERI

 


 

 

 

 


 Mālkalnes prospekts 3, Ogre, Ogres novads, LV 5001, Latvija

© Ogres Veselības Centrs 2021 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv